Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Kniha Relaxace pro děti

Ostatní materiál AV charakteru, který se nehodí do jiného subfóra. Zejména KNIHY (pokud nejsou detailně zpracovány v Odborné sekci) a FILMY (bezkonkurenční kartotéku všech filmů s dětmi a pedofilní tématikou naleznete na ČEPEKu).
Uživatelský avatar
Sertralin
Uživatel
Příspěvky: 99
Registrován: 5.1.2017 14:24:04
Pohlaví: muž
Líbí se mi: dívky a chlapci
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 165 x
Oceněn: 235 x

Kniha Relaxace pro děti

Příspěvekod Sertralin » 18.2.2017 12:11:30

Zajímá mě dětská psychika, zábavné aktivity s dětmi a různé výchovné rady. Zaměřím se tedy na zajímavou tvorbu PhDr. Michaely Peterkové. Mírně jsem se o ní zmínil na chatu, ale myslím si, že by mohla zaujmout i některé návštěvníky tohoto fóra.

PhDr. Michaela Peterková je psycholožka, která ve své psychologické praxi pracovala s dospělými i dětmi zejména metodou hypnózy a relaxace. Je autorkou čtyř tištěných knih - Kurz duševní rovnováhy (Portál 2014), Básničky o vysavači (Edika 2014), Kurz zdravého sebevědomí (Portál 2015) a Kurz dobré nálady (Portál 2016). Zodpověděla na dva tisíce dotazů v internetové poradně, je autorkou mnoha psychologických testů a publikuje na internetu i v časopisech (Psychologie Dnes, Květy, Moje psychologie aj.). Napsala e-booky Doktor mozek o přirozených způsobech léčby psychických potíží, Co to s ní(m) je? o dětských duševních a výchovných problémech, Lepší pocit ze života – pět lekcí z pozitivní psychologie. O dětských relaxačních hrách přednáší pedagogům.

Zaujala mě její kniha Relaxace pro děti - ve formátu pdf, kterou jsem si ze zvědavosti zakoupil. Kniha má 65 stran.

Relaxační hry představují vynikající způsob, jak dětem pomoci se zvládáním strachu a úzkosti, s podceňováním se, pomočováním, se špatným soustředěním či bolestmi psychického původu. Tyto hry jsou vhodné pro zdravé děti přibližně od 4 do 10 let. Knížka obsahuje dvacet relaxačních her a také informace o psychice dětí a nejčastějších potížích. Relaxace pro děti není žádné nudné ležení – jsou to zábavné aktivity, které mohou s dětmi provádět rodiče, prarodiče nebo pedagogové. Ke každé hře najdete v knížce podrobný návod a ilustrativní fotografie.

Úryvek z knihy

Obrázek
odkaz a zdroj

phpBB [video]


Zdroje: psyx.cz a relaxace.psychoweb.cz

Zpět na “OSTATNÍ”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti