Chat pro oprávněné uživatele je obvykle v provozu od 18:00 do 22:00

Kniha S. King: Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Ostatní materiál AV charakteru, který se nehodí do jiného subfóra. Zejména KNIHY (pokud nejsou detailně zpracovány v Odborné sekci) a FILMY (bezkonkurenční kartotéku všech filmů s dětmi a pedofilní tématikou naleznete na ČEPEKu).
Susinka
Uživatel
Pohlaví: muž
Povolání: vše kolem elektriky
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 5
... až do věku: 40
Děkoval: 508 x
Oceněn: 238 x
Kontaktovat uživatele:

Kniha S. King: Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Příspěvekod Susinka » 29.3.2016 10:20:51

Před časem mi doporučil náš společný přítel Tomi právě tuto knihu, za což jsem mu moc vděčný.

Autor: Stephen King
Originální název: The Girl Who Loved Tom Gordon
Žánr: Literatura světová, Horory
Databáze knih: http://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/holcicka-ktera-mela-rada-toma-gordona-1135

Anotace knihy:
Svět měl zuby a mohl vás jimi kdykoli pokousat. Trisha McFarlandová to zjistila, když jí bylo devět let. V deset hodin dopoledne začátkem června seděla vzadu v autě své matky, na sobě měla modrý nadhazovačský dres Red Sox (s číslem 36 Gordon na zádech) a hrála si s panenkou Monou. V půl jedenácté zabloudila v lese. V jedenáct se snažila nepodléhat panice, snažila se neříkat si "Tohle je vážné, tohle je moc vážné". Snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v lese, někdy se jim může něco stát...

Moje recenze:
Po přečtení knihy jsem si prošel také pár recenzí - pozitivních i negativních a zjistil jsem, že vesměs negativní reakce zmiňují to, že se jedná o slabší kus tohoto autora, který údajně umí napsat lépe. Já žádnou jinou knihu od Kinga nečetl, viděl jsem pouze film Zelená míle, který je natočený podle jeho knih. Proto také nedokážu porovnat Kingovo umění v žánru horor, nicméně jeho Holčička, která měla ráda Toma Gordona mě velmi zaujala.

Celý příběh vypráví o devítileté Trish, která ne moc pozitivně prožívá rozvod rodičů a chování svého bratra. V této spleti myšlenek na jednom výletě s matkou a bratrem, kteří si opět vyměňovali názory, se rozhodla sejít z cesty, vyčůrat se a zjistit, kdy si ostatní všimnou, že jim ve skupince někdo chybí. Jelikož ji nikdo nehledal, holčička s čepicí a batůžkem se rozhodla dohonit svoji matku a bratra, jenže nenašla správnou cestu. V té chvíli začíná hororové dobrodružství devítileté dívenky ztracené v lese. Trish prožije několik dní a několik nocí v divočině, brodí se bažinami, bodají ji vosy, několikrát padá a má různé úrazy, dochází jí zásoby a ona hledá jedlé bobule a kapradiny, hledá vodu k pití, ke konci cesty dostane teplotu, zažívá halucinace a není si jistá, co je sen a co realita. V reálném uvažování ji drží vzpomínky na rodinu, kamarádku a Toma Gordona, nadhazovače baseballového týmu Red Sox, kterého Trish obdivuje. Pro jednostranné spojení se světem má holčička stále funkčního volkmena, na kterém čas od času při bloudění poslouchá rádio. Z něj se dozví, že ji hledají, a na konci příběhu ho velmi netradičně použije.

Při čtení se mi podařilo vniknout nejen do myšlení autora, ale hlavně do myšlení a situace samotné Trish, a byl jsem moc rád, že všechna utrpení hlavní hrdinky nakonec dopadnou dobře a ona se dostane do civilizace ke svým rodičům. Tuto knihu doporučuji.

Přebal knihy:
Obrázek
odkaz a zdroj: databazeknih.cz
Leonid
VIP člen
Povolání: dělník
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 3
... až do věku: 45
Děkoval: 532 x
Oceněn: 1092 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Příspěvekod Leonid » 29.3.2016 18:01:24

Výborná kniha, mohu též doporučit.
Tori
Uživatel
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 5
... až do věku: 15
Děkoval: 114 x
Oceněn: 50 x
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Příspěvekod Tori » 4.4.2016 19:07:14

Knížka je to opravdu vhodná k doporučení. Ale taky je pravda, že je to spíše průměr od Kinga. Mám jich několik přečtených.

Zpět na “OSTATNÍ”