Erekce při interakci s dětmi

Témata zaměřená na prevenci sexuálního zneužívání (SZ) dětí, ale i zneužívání a sexuálního násilí obecně, výpisky z knih a brožurek o SZ, hlubší souvislosti a vazby na jiná témata, chybné počiny v osvětě. Kazuistiky zneužitých dětí, nejsou-li součástí pojednání, patří do subfóra Životní příběhy.
Plyšáček
Administrátor
Pohlaví: muž
Povolání: pedagog
Líbí se mi: dívky (GL)
... ve věku od: 1
... až do věku: 10
Děkoval: 1799 x
Oceněn: 6367 x

Příspěvekod Plyšáček » 28.5.2016 8:07:20

Již koncem roku 2014 jsem na webu ČEPEK vedl poměrně dramatickou diskusi ve stejnojmenném tématickém vláknu. Jelikož jsem od té doby získal mnoho poznatků a položil tyto otázky i soudním znalcům, vracím se k tomuto ožehavému tématu zde v Pedonii. Mnozí naši členové o minulé diskusi neví - a hlavně - přistupují k dané problematice podobně nezodpovědně, jako tehdy polemizující. Téma jsem zařadil do subfóra Zneužívání, jelikož v mnoha situacích jde skutečně již o sexuální zneužití (SZ) dítěte. A nemusí se jej dopouštět jen pedofilové. Bude dobře, když se poučí i široká veřejnost.

Řešme dané téma nezaujatě. Pokud by začal někdo útočit na druhé pisatele, místo aby rozvíjel funkční diskusi, může to být i tím, že mu něco "bereme" či "zazlíváme". Nikoho zde neobviňujme, jen hledejme logické argumenty obohacené o moudré vhledy do problematiky. Nemusí být vše z naší osobní zkušenosti. Některé situace budeme brát čistě hypoteticky. Asi málokdo se zde bude přiznávat k něčemu nevhodnému. Ale i z nevhodných prožitků v minulosti můžeme mít pozitivní poznání. Třeba o tom, co není vhodné a kam to může vést.

U tématu je ikona Diskuse - můžeme tedy zcela volně a svobodně diskutovat o všem možném, co se daného tématu týká. Upozorňuji čtenáře, že ačkoliv je téma v Odborné sekci, mohou se zde vyskytnout i nepravdivé názory. Tato problematika není zkrátka dosud jednoznačně zpracována.

odkaz a zdroj obrázku: extra.cz
Plyšáček
Administrátor

Erekce při interakci s dětmi - úvod do problematiky

Příspěvekod Plyšáček » 28.5.2016 9:20:58

Erekce u muže při interakci s dítětem

Penis každého zdravého chlapce a muže je schopen erekce neboli ztopoření. Prostě se mu postaví. Zvětší se, ztvrdne, směřuje směrem dopředu či vzhůru. V mnoha případech se jedná o mimovolný proces. Může nastat při spánku, často se vyskytuje po probuzení, většinou ani nevíme proč. Nicméně erekce ve své podstatě souvisí se sexem. Podněty, které na nás působí z okolí, si nemusíme ani uvědomovat, a erekce může nastávat z nejrůznějších, více či méně uvědomovaných, příčin. Mohou na nás, a tedy i na fyziologické procesy v penisu, působit nepřímo naše erotické fantazie, různé podněty z vnějšku, zejména obrazový materiál zachycující námi preferované objekty, a mnoho dalšího.

Těmi prioritními a nejúčinnějšími stimuly jsou pochopitelně situace, kdy jsme v přímém kontaktu s člověkem, který se nám líbí - přesněji: který nás sexuálně přitahuje - a se kterým jsme v určité interakci. Může se jednat o zcela nevinný rozhovor nebo třeba i o přímé sexuální praktiky. Není interakce jako interakce. Cílem tohoto tématu je řešit problematiku erekce u muže (nikoliv erekce u chlapečka při interakci s dospělým jedincem), ať pedofilně či nepedofilně orientovaného, v okamžicích, kdy je v kontaktu s dítětem, kdy si dítě jeho erekce může všimnout a kdy právě ono může být příčinou mužova vzrušení.

Proč to celé řešíme? Odborníci doporučují v případech, kdy dojde k erekci u dospělého, veškerý kontakt s dítětem přerušit, poněvadž jakákoliv další činnost je velice diskutabilní. Se mnou osobně by takový muž měl asi velký problém a jen tak bych jej nenechal dál se např. mazlit s dítětem - i jeho vlastním. Samozřejmě bych nevyšiloval a nedělal scénu - už kvůli dítěti, ale jistě bych dokázal efektivně zasáhnout.

Případy, ve kterých by po nastoupení erekce muž dál pokračoval v jisté (i nepřímé) stimulaci penisu (např. třením při škádlivém "svíjení" a "poskakování" dítěte na klíně), bych osobně považoval již za případy sexuálního zneužití dítěte. A soudní znalci mi při takto formulované otázce dali zcela zapravdu.

Proto doporučuji "blbnout", jen pokud dítě opravdu chce, jen pokud se chová přirozeně dětsky a nezačne se chovat nepřiměřeně "sexuálně" (např. kopulace, "přirážení", petting, líbání,...), a jen pokud muž nemá erekci. Další případy jsou na ostří nože a na hraně zákona - právě jako "jiné formy sex. zneužití". Pokud u vás nastane během interakce s dítětem erekce, důrazně doporučuji jakoukoliv interakci s dítětem (zejména přímý kontakt s penisem - i přes vrstvy oblečení) zastavit, jelikož kdokoliv vás potom může "dostat".

Poznámka poněkud mimo téma: I případy, kdy bez erekce bude docházet k typicky sexuálnímu chování (např. kopulačním pohybům jednoho či druhého kdekoliv na těle partnera), jedná se dle mého o nevhodné chování s podezřením na zneužití. Jinak řečeno: Impotence u muže není ani povolenkou, ani omluvenkou. A provádění či napodobování sexuálního chování dítětem na dospělém (tedy i ženě) není jen nevinná sexuální hra jako mezi dětmi a dospělý by ji měl přerušit, nikoliv považovat za "praktika" ze sexuální výchovy či za nevinné a "jiné", než sexuální chování. Často právě tzv. "normální" lidé dovolují dětem "nenormální" aktivity (tření se pohlavím na těle rodiče ap.). Viděl jsem dost...

Ono velice nevhodné jsou i situace, kdy se dítě, zejména holčička, setkává s mužem (starším bratrem, otcem, dědou, cizím mužem na pláži ap.), kterému stojí (byť v kalhotách). Jelikož se však v těchto případech nemusí jednat o interakci (přímý kontakt) mezi nimi, toto zde nyní neřešíme.

Obrázek
odkaz a zdroj: paulczynski.blog.idnes.cz
Plyšáček
Administrátor

Erekce při interakci s dětmi - úvodní otázky

Příspěvekod Plyšáček » 28.5.2016 9:40:46

Nyní zde vyvstává (nejen penis) řada otázek:
  1. Jaký stupeň ztopoření je již skutečně považován za erekci.
  2. Smí dospělý muž pokračovat v interakci (tělesném kontaktu, mazlení, škádlení neboli blbnutí), pokud na něj jde nebo již dostane erekci?
  3. Má smysl svádět erekci na jiný podnět (jak se tomu velice často děje), pokud právě plně interaguje s dítětem?
  4. Pokud dítě u muže erekci zjistí (pohledem, dotykem, tlakem,...), mělo by být seznámeno s danou tématikou?
  5. Které situace či vzájemné polohy těl si myslíte, že by dítěti mohly nejvíce psychicky ublížit, pokud by muž měl erekci?
  6. Jsou tedy tyto situace akceptovatelné v současné společnosti či nikoliv?
  7. Jak byste reagovali, pokud byste zjistili, že někdo s erekcí sahá na dítě?
  8. Je podle vás erekce sama o sobě již skutkovou podstatou trestného činu pohlavního zneužití dítěte, jde pouze o podezření ze spáchání tohoto činu, nebo je vše v pořádku?

Prosím reagujte pouze na ty otázky, které vás upoutaly, nebo se pusťte do samostatné úvahy. Případně nám položte otázky své. Prosím uvádějme a rozlišujme v konkrétních příkladech (smyšlených kazuistikách) věk obou, vzájemný vztah, situaci, pohlaví dítěte, oblečení či nahotu, a hlavně - zda je muž pedofilně (GL či BL) či klasicky orientovaný.

Obrázek
odkaz a zdroj: www.tyden.cz
Miminko
Uživatel
... ve věku od: 0
... až do věku: 11
Děkoval: 61 x
Oceněn: 51 x

Re: Erekce při interakci s dětmi

Příspěvekod Miminko » 28.5.2016 16:14:52

To já mám vždy erekci, když kouknu na kočárek nebo na úžasně vybavený pokojíček pro Adult Baby. A také mi stoupne v obchodě s kočárky a postýlkami. S holčičkami do styku nepřicházím, tak nevím. Ale myslím, že vidět krásnou holčičku, tak mi stojí.
Asce
Administrátor
Povolání: IT služby
... ve věku od: 4
... až do věku: 13
Děkoval: 2434 x
Oceněn: 2247 x

Re: Erekce při interakci s dětmi - úvodní otázky

Příspěvekod Asce » 28.5.2016 19:41:49

Hm, s takovýmto uvažováním mám opravdový problém. Já takto v životě zkrátka nepostupuji, takovéto otázky si nekladu, takže i odpovědi na ně mě nijak nezajímají. Taková nesvoboda, jakou nastolují uvedené otázky, nebo se snaží k ní vmanévrovat, to opravdu není nic pro mne.

Podrobněji:
  • Jaký stupeň ztopoření je již skutečně považován za erekci?
    Upřímně řečeno nevím, ale zkusil bych tipnout, že takový, kdy mohu penis zasunout do pochvy a souložit.
  • Smí dospělý muž pokračovat v interakci, pokud na něj jde nebo již dostane erekci?
    Erekce je normální součástí života a pokud holčičku neosahávám, penis jí nevnucuji, neukazuji, apod., nevím, proč bych měl něco řešit. Erekce je poměrně složitá věc a s onou holčičkou může souviset jen velmi volně, či vůbec. Při normálním blbnutí ostatně zanedlouho odezní, a to aniž holčička něco vůbec zpozorovala. Nebudu se přeci psychicky hroutit, odkopávat holčičku, jen kvůli tomu, že mé tělo na chviličku více prokrvilo můj pohlavní orgán.
  • Má smysl svádět erekci na jiný podnět (jak se tomu velice často děje), pokud právě plně interaguje s dítětem?
    Jelikož je mi to lhostejné, nemám ani potřebu erekci na něco svádět. Je mi to zkrátka fuk a takováto náhodná erekce zakrátko sama zase odezní.
  • Pokud dítě u muže erekci zjistí (pohledem, dotykem, tlakem,...), mělo by být seznámeno s danou tématikou?
    Dítě by takovou věc zjistit nemělo. Pokud taková věc evidentně hrozí, pak by opravdu měl dospělý s vhodnou výmluvou na chviličku poodejít. Ale nikdy jsem nic takového neřešil a nepotřeboval řešit, takže jen teoretizuji.
  • Které situace či vzájemné polohy těl si myslíte, že by dítěti mohly nejvíce psychicky ublížit, pokud by muž měl erekci?
    Penis je integrální součástí mužského těla. Ztopořený penis je nicméně, podle mne, vyhrazen již intimní sféře a dospělý by jej dítěti ukazovat neměl. Psychicky ublížit mohou jen dítětem nechtěné a ještě více nečekané nechtěné situace - když úchyl vyskočí v parku z roští a zkouší cosi předvádět. Je zde strach (až šok) z toho, že chce ublížit. Normální situace, kdy se mazlím z holčičkou a chvilkově při tom mám erekci, je zcela neškodná.
  • Jsou tedy tyto situace akceptovatelné v současné společnosti či nikoliv?
    Naše současná společnost už je natolik vystresovaná z médií a těmi z nás, kteří neustále někam posouvají hranice toho, co je správně, že zneužívání pomalu vidí úplně za vším. Četl jsem, avšak nevím, zda je to pravda, že údajně v USA je již zcela nepřijatelné, aby vnučka seděla dědečkovi na klíně.
  • Jak byste reagovali, pokud byste zjistili, že někdo s erekcí sahá na dítě?
    Decentně bych zkusil vypozorovat, zda se nepokouší o násilí na dítěti, a pokud bych usoudil, že nikoliv, pak bych nereagoval nijak.
  • Je podle vás erekce sama o sobě již skutkovou podstatou trestného činu pohlavního zneužití dítěte, jde pouze o podezření ze spáchání tohoto činu, nebo je vše v pořádku?
    Erekce je fyziologický proces a nemůže být podstatou žádného trestného činu - tak by to možná rádi viděli pedobijci.
Tori
Uživatel
... ve věku od: 5
... až do věku: 15
Děkoval: 89 x
Oceněn: 36 x

Příspěvekod Tori » 28.5.2016 21:05:25

Jaký stupeň ztopoření je již skutečně považován za erekci.
Řekl bych, že ten poslední.

Smí dospělý muž pokračovat v interakci (tělesném kontaktu, mazlení, škádlení neboli blbnutí), pokud na něj jde nebo již dostane erekci?
Smí. Proč by nesměl?

Má smysl svádět erekci na jiný podnět (jak se tomu velice často děje), pokud právě plně interaguje s dítětem?
Účelná otázka.

Pokud dítě u muže erekci zjistí (pohledem, dotykem, tlakem,...), mělo by být seznámeno s danou tématikou?
Nikdy se mi to nestalo, takže netuším.

Které situace či vzájemné polohy těl si myslíte, že by dítěti mohly nejvíce psychicky ublížit, pokud by muž měl erekci?
To už mluvíš o SZ?

Jsou tedy tyto situace akceptovatelné v současné společnosti či nikoliv?
Pokud je erekce viditelná, tak je to problém i v jiných situacích.

Jak byste reagovali, pokud byste zjistili, že někdo s erekcí sahá na dítě?
Tady to vidím stejně jako Asce.

Je podle vás erekce sama o sobě již skutkovou podstatou trestného činu pohlavního zneužití dítěte, jde pouze o podezření ze spáchání tohoto činu, nebo je vše v pořádku?
Vše je v pořádku. Erekce není žádná vražda...
Gabriel Svoboda
Uživatel
... až do věku: 12
Děkoval: 425 x
Oceněn: 236 x

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 30.5.2016 13:22:02

Jaký stupeň ztopoření je již skutečně považován za erekci.
Nevím. A právě proto, že erekce není přesně definovaný stav, je podivné z ní vyvozovat dalekosáhlé a dokonce trestněprávní následky.

Smí dospělý muž pokračovat v interakci (tělesném kontaktu, mazlení, škádlení neboli blbnutí), pokud na něj jde nebo již dostane erekci?
Samozřejmě že smí. I kdybych přijal tu absurdní teorii, že erekce v přítomnosti dítěte je trestný čin, bylo by poněkud podivné odhánět od sebe dítě a způsobovat mu trauma v zájmu toho, abych proti němu nespáchal trestný čin. Neměly by zákony děti před traumaty chránit?

Má smysl svádět erekci na jiný podnět (jak se tomu velice často děje), pokud právě plně interaguje s dítětem?
To není žádné svádění či výmluva, to je prostě fakt. Když je někdo sexuální maniak a vidí sex naprosto ve všem (např. v obyčejném dětském chování), je jasné, že ho bude vidět i v naprosto každé erekci. Ale pokud nebudeme brát ohled na tyto fantazie, erekce prostě ve značné části případů nemá žádnou sexuální příčinu. Pokud se mi dítě vrtí na klíně a já kvůli tomu mám erekci, je tato erekce výsledkem mechanického dráždění a nikoli sexuální přitažlivosti, protože stejnou erekci bych měl i tehdy, kdyby se mi stejným způsobem vrtěl na klíně ošklivý chlupatý chlap (fuj, snad se to nikdy nestane).

Pokud dítě u muže erekci zjistí (pohledem, dotykem, tlakem,...), mělo by být seznámeno s danou tématikou?
Jen pokud se přímo zeptá. Pak bych odpověděl, že erekce je způsobená teplem, chladem, náladou apod. Nejvýstižnější je asi přirovnání ke zčervenání tváří.

Které situace či vzájemné polohy těl si myslíte, že by dítěti mohly nejvíce psychicky ublížit, pokud by muž měl erekci?
Žádné. Leda že by z toho ten muž dělal aféru a začal by před dítětem mluvit o sexuálních příčinách erekce. Ale za to by mohl ten muž, ne ta erekce.

Jsou tedy tyto situace akceptovatelné v současné společnosti či nikoliv?
Jsou.

Jak byste reagovali, pokud byste zjistili, že někdo s erekcí sahá na dítě?
Nijak. Respektive stejně, jako kdyby dotyčný muž erekci neměl.

Je podle vás erekce sama o sobě již skutkovou podstatou trestného činu pohlavního zneužití dítěte, jde pouze o podezření ze spáchání tohoto činu, nebo je vše v pořádku?
Ne, erekce nemůže být sexuální trestný čin, protože ten lze spáchat jen úmyslně. Erekce úmyslná není.
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 30.5.2016 14:38:53

Pánové, děkuji vám srdečně za několik prvních reakcí. To mi zcela postačuje, abych se do dané problematiky pustil pořádně. Až mě děsí, jakých odpovědí se zde dočítám. Nejprve zareaguji na několik citací...

Miminko píše:S holčičkami do styku nepřicházím, tak nevím. Ale myslím, že vidět krásnou holčičku, tak mi stojí.

Miminko, věřím, že tak vážné by to nebylo. Když jdeš například po ulici a potkáš (tedy vidíš) nějakou holčičku, tak se ti hned postaví?

Asce píše:Erekce je poměrně složitá věc a s onou holčičkou může souviset jen velmi volně, či vůbec.

Při interakci s preferovaným objektem je u pedofilně orientovaného jedince v podstatě jisté, že jeho erekce má sexuální příčinu. Prostě ji chce pomilovat - u erekce jsem sváděn použít obrat "opíchat".

Asce píše:...nemám ani potřebu erekci na něco svádět. Je mi to zkrátka fuk a takováto náhodná erekce zakrátko sama zase odezní.

Může, ale také nemusí. A někomu odezní třeba až poté, co danou holčičku znásilní. Proto před těmito situacemi každého pedofila varuji a proto zde tomuto tématu věnuji tolik pozornosti.

Gabriel Svoboda píše:Smí dospělý muž pokračovat v interakci (tělesném kontaktu, mazlení, škádlení neboli blbnutí), pokud na něj jde nebo již dostane erekci?
Samozřejmě že smí. I kdybych přijal tu absurdní teorii, že erekce v přítomnosti dítěte je trestný čin...

Gabrieli, diskuse s tebou bude pro toto téma klíčová. Správně jsem to tušil. Hezky argumentuješ. Jako právník sis dost jistý, že? Já se zase vyznám v problematice SZ, takže snad společně dáme dohromady nová pravidla...

Netvrdím, že erekce sama o sobě v přítomnosti dítěte je trestným činem - konkrétně pohlavním zneužitím dítěte. Pokud nejsme pouze "v přítomnosti" dítěte, pokud jsme v kontaktu (raději nepíši styku) s dítětem - přesně: pokud s ním interagujeme - a máme erekci, ať jsme nebo nejsme pedofilně orientováni, měli bychom se pokud možno stáhnout a zklidnit. Každopádně je to nevhodná situace.

Muži z vlastní zkušenosti a ženy z odpozorovaných poznatků vědí, že nejsilnějšími sexuálními stimuly vedoucími někdy ke vzrušení (které se tělesně může projevovat erekcí) jsou objekty sexuálního zájmu. Pokud bych viděl muže, jak si hraje s dítětem, je sexuálně vzrušen a nikterak to neřeší, řekl bych si, že není normální. Většinově orientovaný by se měl stydět, že se projevuje jako pedofil, pedofil by měl mít obavy, že to na něj praskne a že dítěti ublíží. Prostě odmítám laxní přístup k tomuto problému.

Gabriel píše:...erekce prostě ve značné části případů nemá žádnou sexuální příčinu. Pokud se mi dítě vrtí na klíně a já kvůli tomu mám erekci, je tato erekce výsledkem mechanického dráždění a nikoli sexuální přitažlivosti, protože stejnou erekci bych měl i tehdy, kdyby se mi stejným způsobem vrtěl na klíně ošklivý chlupatý chlap...

Hezký příklad s chlupatým chlapem...
Lidské tělo trénuje schopnost erekce i v jiných než sexuálních situacích. Často, a už i malým chlapečkům, stojí například po probuzení. Je to tak. Netvrdím, že každá erekce musí mít sexuální příčinu. Připusťme však, že mnoho nevšímavých, nezkušených či k sobě samým neupřímných lidí si neuvědomuje, jakou příčinu jejich vzrušení má. Často je neuvědomovaná, pramenící z hloubky lidského nevědomí.

Pokud se ti, Gabrieli, bude na klíně vrtět dospělý chlap a z mechanických důvodů u tebe nastane erekce, můžeš si jakkoliv rozumově vysvětlovat, že ti stojí "výsledkem mechanického dráždění a nikoli sexuální přitažlivosti", nicméně s ním máš v tuto chvíli sex. Prostě je to tak. Pokud kdokoliv nechá dítě, aby se na jeho klíně "vrtělo", ale stačí, aby i jen sedělo, a nastane u něj erekce nebo sexuální vzrušení bez erekce, začíná s oním dítětem mít sexuální poměr. Pedofilova erekce bude s největší pravděpodobností způsobena sexuální přitažlivostí (a je zcela lhostejné, jak si to bude omlouvat, racionalizovat a (třeba i sám před sebou) zatloukat. V danou chvíli není silnějšího stimulu, než intimního styku s preferovaným objektem. Gynekofilova (muž zaměřený na dospělé ženy) erekce může mít i jinou příčinu, ovšem pokud nechce mít s dítětem sexuální vztah, měl by danou interakci přerušit. Když stojí, tak stojí, ale není to jen tak. Erekce je viditelným fyziologickým projevem sexuálního vzrušení (ať už je příčina jakákoliv) a sexuální vzrušení je již součástí vlastního aktu.

Dokonce i kdyby muž při interakci s dítětem erekci neměl a pocítil by sexuální vzrušení (které nemusí hned "vtéci" do penisu), měl by danou činnost hned změnit či se raději na chvíli vzdálit, jinak by zneužil. Sexuální vzrušení se nemusí hned projevovat erekcí. Často ani o té okolí neví a je spíše na zodpovědnosti, opatrnosti a čestnosti daného muže, jak se zachová a zda se nechá dále vzrušovat či zda se ovládne zavčasu a interakci přeruší či změní.

Gabriel Svoboda píše:Je podle vás erekce sama o sobě již skutkovou podstatou trestného činu pohlavního zneužití dítěte, jde pouze o podezření ze spáchání tohoto činu, nebo je vše v pořádku?
Ne, erekce nemůže být sexuální trestný čin, protože ten lze spáchat jen úmyslně. Erekce úmyslná není.

Nejdůležitější poznámka. Děkuji. Pokud jsem to dosud nezmínil, upřesním svá tvrzení takto:

Pokud muž interaguje s dítětem ZÁMĚRNĚ a cíleně tak, aby se sexuálně vzrušil - aby dosáhl erekce - jedná se již o čin POHLAVNÍHO ZNEUŽITÍ dítěte. Každý pedofil by se měl v přítomnosti dítěte, které jej sexuálně přitahuje, velice kontrolovat, sledovat každou svoji myšlenku, každý nápad, a pokud si začne všímat, že jej začíná vzrušovat, či že u něj dokonce již začíná erekce, měl by udělat vše proto, aby se tomu vyhnul. I když by si toho třeba nikdo nevšiml a i kdyby to přesto třeba skoro nikdo neřešil, zneužil by. Pokud chce i ve svých vlastních očích žít s čistým štítem, měl by si hlídat i toto. Pokud je mu to lhostejné, zneužívá. Nejhorší je, když si to ani nedokáže přiznat. A tvrdí, že to je v pohodě a že příčinou erekce přece určitě bylo něco jiného. Nebylo!
Fíres
VIP člen
Povolání: Zatím studuji
... ve věku od: 2
... až do věku: 16
Děkoval: 1292 x
Oceněn: 289 x

Příspěvekod Fíres » 30.5.2016 17:35:28

Já osobně jsem měl mnohokrát erekci při kontaktu s dítětem a nemyslím si, že je v tom příliš velký problém. Chápu, že někomu, jako je Plyšáček, komu se nepostaví, ani kdyby se šmudlal s nejhezčí šmudlinkou v republice, může připadat erekce při kontaktu s dětmi nevhodná. Já jsem ale velice vzrušivý člověk (což může být částečně způsobeno i mládím) a v samotné erekci takový problém nevidím. Samozřejmě o tom, že má člověk erekci, by se nikdo, a hlavně holčička, neměl dozvědět. Mnohem větší problém ale je, pokud se člověk v přítomnosti holčičky chová nějak nevhodně nebo si vzrušení nějak navozuje záměrně - způsobem, který není úplně vhodný. Pokud mě však holčička požádá, abych si s ní zahrál pexeso a mě se v polovině hry z nějakého důvodu pod stolem postaví, tak není důvod, abych přestal hrát. Vlastně přerušení činnosti by v takovémto případě mohlo holčičce ublížit více, než pokračování....

Pokud se mám podívat na sebe, nevidím původ erekce v případě kontaktu s holčičkou tolik ve fyzickém kontaktu, ale spíše ve věcech, co se odehrávají v mé hlavě. Někdy mi stačí k erekci i nevhodná myšlenka a ani nemusí být nablízku holčička. Nejlepší je asi příklad z tancování, kdy, když se mi dostane možnosti tancovat s nějakou hezkou holkou, která je v preferenční skupině, tak se mi občas stane, že se postaví, ale při tancování nic, jakmile přestanu myslet na ten fakt, že tancuji s ní, tak nic.

Jinak tedy téma erekce je u mě velice zajímavé. A někdy přemýšlím, proč mi vlastně stojí, a i když vím, proč mi stojí, tak to i tak nechápu. Třeba se mi stalo, když jsem byl mladší, že jsem měl erekci v obchodě. Zřejmý důvod bylo to obrovské množství všeho zboží okolo, které nemělo nic společného s mou sexualitou. Jediný důvod, který mě tak napadá, že to zboží souviselo s činností, která mě velice baví, no nemá nic společného s mojí sexualitou. Dnes již erekci v tom obchodě naštěstí nepociťuji. Moje erekce bude chtít detailnější prozkoumání ve Fíresových zamyšleních. (Sakra, další téma, už bych měl začít konečně něco tvořit.)

1. Jaký stupeň ztopoření je již skutečně považován za erekci.
Nevím, pokud je penis dostatečně tvrdý, aby se nedal lehkým tlakem ohnout?

2. Smí dospělý muž pokračovat v interakci (tělesném kontaktu, mazlení, škádlení neboli blbnutí), pokud na něj jde nebo již dostane erekci?
Pokud dítě nic nepozná, daný tělesný kontakt není nevhodný a nehrozí-li, že by se muž neudržel a začal dělat něco nevhodného, tak není důvod přestat.

3. Má smysl svádět erekci na jiný podnět (jak se tomu velice často děje), pokud právě plně interaguje s dítětem?
Tak každý si musí sám upřímně přiznat, co přesně ho vzrušilo, nevyvracím, že hlavním podnětem nemusí být dítě, ale jistě i jeho přítomnost hraje svoji roli.

4. Pokud dítě u muže erekci zjistí (pohledem, dotykem, tlakem,...), mělo by být seznámeno s danou tématikou? (Předpokládám, že se dítě zeptá)
Tak především záleží na věku dítěte a situaci. Nějaké vysvětlení by se podat mělo, ale detailně popisovat tříleté šmudlince, že kluci mají penis, který...

5. Které situace či vzájemné polohy těl si myslíte, že by dítěti mohly nejvíce psychicky ublížit, pokud by muž měl erekci?
Pokud bude holčičce ublíženo, tak to, jestli měl muž erekci nebo ne, příliš podstatné nebude, snad jen, kdyby si nějaká puboška vysvětlila erekci u svého kamaráda pedofila nějak špatně...

6. Jsou tedy tyto situace akceptovatelné v současné společnosti či nikoliv?
Tak u společnosti záleží, jak se daná otázka položí... Na otázku, zda je v pohodě, že se nějaký pedofil mazlí s holčičkou a má při tom erekci, většina lidí řekne, že to v pohodě není a to jen kvůli první části. Jestli ten pedofil má erekci nebo ne, nikoho zajímat nebude... (Myšleno tak, že společnost za mužem s erekcí u dítěte uvidí pedofila a především ten jí vadí.)
Nevím, nevidím do společnosti natolik, abych byl schopen říct, zda je to přijatelné nebo ne.

7. Jak byste reagovali, pokud byste zjistili, že někdo s erekcí sahá na dítě?
Asi bych si pomyslel, že to je nejspíš pedofil, a pak bych ho nenápadně sledoval, jestli se má domněnka naplní, nebo jestli ho vzrušila ta prsatá ženská s výstřihem až na pupík, co právě prošla kolem...

8. Je podle vás erekce sama o sobě již skutkovou podstatou trestného činu pohlavního zneužití dítěte, jde pouze o podezření ze spáchání tohoto činu, nebo je vše v pořádku?
Tak samotná erekce by rozhodně neměla být brána jako trestný čin.
Neptun
Moderátor
Líbí se mi: dívky a ženy
... ve věku od: 6
... až do věku: 40
Děkoval: 1240 x
Oceněn: 1194 x

Erekce z fyziologického hlediska

Příspěvekod Neptun » 30.5.2016 22:30:40

První moje reakce na vaše povídání bude O FYZIOLOGICKÝCH PŘÍČINÁCH EREKCE. Mlhavě zmiňujete, že erekci způsobuje buď skoro vždy pohlavní vzrušení, druzí zase, že nastává běžně z jiných příčin, že se objevuje i k ránu při spánku. Inu ano. Erekce je výsledkem aktivity části Autonomní nervové soustavy (ANS) nebo také vegetativní soustavy, které se říká parasympatikus. Ten řídí víc funkcí těla ležících mimo vůli člověka, a tak může mimovolně spustit i erekci.

Parasympatikus zajišťuje činnost organismu v klidu a bezpečí. Snižuje aktivitu mimovolní činnosti organismu. Stimuluje málo činností. Třeba proces trávení, včetně slinění. Také erekci. Způsobuje zúžení zornic při silném osvětlení.
Protichůdné činnosti řídí soustava zvaná sympatikus. Zrychluje srdeční tep, dýchání, atd. Spouští ejakulaci. Proto se po ejakulaci těžko udrží předchozí erekce, když je ve stejném místě aktivováno opačné nervstvo.
Ta část parasympatiku, která spouští erekci, vychází z křížové oblasti míchy společně s inervací tlustého střeva, konečníku, ledvin a močového měchýře. To čůrání a kakání prostě s erekcí souvisí i takto funkčně.

Parasympatikus dilatuje tepny vedoucí do erektilních tkání. Je potřeba neuropřenašeč acetylcholin a na druhé straně muskarinové receptory acetylcholinu. Současně relaxuje svěrače konečníku a močového měchýře, kontrahuje svaly ve stěně močového měchýře. Pokud těmto reflexním činnostem (vyměšování) není dán volný průchod, zesiluje se stimulace parasympatiku až do objevení se vedlejších účinků - erekce.

Nervově může signál pro erektilní funkci parasympatiku přijít z mozku při erotických smyslových vjemech (vidím nahou holčičku) nebo představách (chci svléknout holčičku), anebo přímo z hmatových čidel na penisu (někdo se mi vrtí na klíně). Kromě přímé nervové stimulace acetylcholinem se svaly cév topořivého tělesa stimulují oxidem dusnatým. Jeho nedostatek lze kompenzovat léčivy, např. Viagrou.

Noční erekce mohou být způsobeny bez přímé aktivace parasympatikem, chemicky. Dochází k nim jen při REM fázi spánku (sny, pohyby očí). Přitom se současně v organismu objevuje více oxidu dusnatého a je potlačena sekrece noradrenalinu. Nejde o žádnou pohlavní aktivitu, ale vedlejší produkt chemické signalizace v organismu. K něčemu podobnému může dojít i v bdělém stavu při speciální stimulaci tkání nesouvisejících přímo s pohlavním stykem, ale zasahujícím do produkce zmíněných látek.
Miminko
Uživatel
... ve věku od: 0
... až do věku: 11
Děkoval: 61 x
Oceněn: 51 x

Příspěvekod Miminko » 31.5.2016 16:33:19

Plyšáček píše:
Miminko píše:S holčičkami do styku nepřicházím, tak nevím. Ale myslím, že vidět krásnou holčičku, tak mi stojí.

Miminko, věřím, že tak vážné by to nebylo. Když jdeš například po ulici a potkáš (tedy vidíš) nějakou holčičku, tak se ti hned postaví?

Když má ta holčička třeba copánky a krásné šatičky, tak je to okamžité.
Gabriel Svoboda
Uživatel

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 31.5.2016 18:07:01

Plyšáček píše:Pokud muž interaguje s dítětem ZÁMĚRNĚ a cíleně tak, aby se sexuálně vzrušil - aby dosáhl erekce - jedná se již o čin POHLAVNÍHO ZNEUŽITÍ dítěte. Každý pedofil by se měl v přítomnosti dítěte, které jej sexuálně přitahuje, velice kontrolovat, sledovat každou svoji myšlenku, každý nápad, ...

Plyšáčku, ty vždycky napíšeš pedofilům krásné doporučení, se kterým stoprocentně souhlasím ...

Plyšáček píše: I když by si toho třeba nikdo nevšiml a i kdyby to přesto třeba skoro nikdo neřešil, zneužil by.

... ale pak to zabiješ dovětkem "jinak jde o zneužití". A ničím to neodůvodníš, leda tím, co naštěstí Neptun vyvrátil:

Plyšáček píše:Při interakci s preferovaným objektem je u pedofilně orientovaného jedince v podstatě jisté, že jeho erekce má sexuální příčinu. ... Pedofilova erekce bude s největší pravděpodobností způsobena sexuální přitažlivostí (a je zcela lhostejné, jak si to bude omlouvat, racionalizovat a (třeba i sám před sebou) zatloukat. V danou chvíli není silnějšího stimulu, než intimního styku s preferovaným objektem. ... Když stojí, tak stojí, ale není to jen tak.

Opravdu nevím, co ti na to mám ještě napsat, podle mě zaznělo vše.
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 31.5.2016 21:43:43

Gabrieli, nemám za to, že by Neptun svou odbornou studií vyvrátil mé tvrzení. Jelikož ty místo jeho klíčového "důkazu" cituješ mne, uvedu pravděpodobně nejdůležitější pasáž z jeho textu.

Nervově může signál pro erektilní funkci parasympatiku přijít z mozku při erotických smyslových vjemech (vidím nahou holčičku) nebo představách (chci svléknout holčičku), anebo přímo z hmatových čidel na penisu (někdo se mi vrtí na klíně). Kromě přímé nervové stimulace acetylcholinem se svaly cév topořivého tělesa stimulují oxidem dusnatým. Jeho nedostatek lze kompenzovat léčivy, např. Viagrou.

Nesexuální podněty mohou být i jiné, než oxid dusnatý a viagra, přesto... Ve společnosti a při interakci s ostatními je tato komunikace natolik silná a poutavá, že nemá moc cenu hledat jiné, než mezilidské podněty. A pokud interagujeme s objektem svého erotického zájmu, je erekce jen potvrzením, že nás přitahuje. Můžeme provádět chemické rozbory okolního vzduchu, můžeme si naciťovat aktuální stupeň aktivity parasympatiku, můžeme si namlouvat, že jsme právě zaujali polohu těla, která stimuluje tkáně zasahující do produkce jistých látek ap., ale činnost parasympatiku a většina dalších zaznamenatelných projevů je pouze doprovodným a sekundárním projevem toho, čím to začalo - spuštěním první, respektive již druhé fáze SMS (sexuálně motivačního systému).
Plyšáček
Administrátor

Erekce při interakci s dětmi - zamyšlení

Příspěvekod Plyšáček » 31.5.2016 21:44:01

Plyšové zamyšlení nad erekcí

Při posuzování erekce se může jednat o celou škálu důvodů a příčin. Některé jsou více sexuálního rázu a více zřejmé - plně uvědomované, jiné příčiny mohou být více biologického charakteru - po spánku, v jistých intervalech, při jistém tlaku oblečení či kontaktu s předměty ap. - zvláště u mladých mužů jakýsi trénink a připomínka "plodící, rozsévací" povinnosti...

Pokud jsme v přímé interakci s nějakým člověkem, většinu pozornosti věnujeme jemu - již od kolébky jsou pro nás lidské bytosti (a jejich tváře) nejlákavější objekty k zaměření pozornosti. Pokud tedy v přímém jednání s druhým vstupujeme do vzrušeného psychického stavu a na tělesné úrovni dochází k nástupu či plnému projevení erekce, s větší pravděpodobností to bude souviset s tímto člověkem a naší jednostrannou či vzájemnou reaktivitou.

Po spánku máme dle mého někdy erekci z toho důvodu, že si třeba nepamatujeme erotické snové obsahy či tělo jen zkrátka trénuje penilní schopnosti (abychom neochabli) - viz. i erekce u miminek či u plodu.

Čím více zná člověk sám sebe - tedy čím více je bdělý a vědoměji si uvědomuje jednotlivé obsahy mysli (myšlenky), tím spíše chápe příčinné faktory, způsobující erekci. Čím méně duchovně probuzený (vědomý) člověk je, tím méně si uvědomuje své psychické procesy (nevědomé programy - běžící "na pozadí") a jejich determinanty. Takže gnote seauton - poznej sebe sama. Pak ovládneš nejen erekci a celou krásnou sexualitu (zřejmě kromě orientace), ale i celé tělo a svůj pozemský život.
Gabriel Svoboda
Uživatel

Re: Erekce při interakci s dětmi - zamyšlení

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 1.6.2016 17:23:08

Plyšáček píše: Ve společnosti a při interakci s ostatními je tato komunikace natolik silná a poutavá, že nemá moc cenu hledat jiné, než mezilidské podněty. ... Pokud jsme v přímé interakci s nějakým člověkem, většinu pozornosti věnujeme jemu - již od kolébky jsou pro nás lidské bytosti (a jejich tváře) nejlákavější objekty k zaměření pozornosti.

Tak to možná máte vy extroverti, ale obecně to neplatí. Mě lidi a jejich mezilidská komunikace obvykle nezajímají.

Plyšáček píše:Můžeme provádět chemické rozbory okolního vzduchu, můžeme si naciťovat aktuální stupeň aktivity parasympatiku, můžeme si namlouvat, že jsme právě zaujali polohu těla, která stimuluje tkáně zasahující do produkce jistých látek...

To není žádné namlouvání, to je holý fakt.

Plyšáček píše:Pokud tedy v přímém jednání s druhým vstupujeme do vzrušeného psychického stavu a na tělesné úrovni dochází k nástupu či plnému projevení erekce, s větší pravděpodobností to bude souviset s tímto člověkem a naší jednostrannou či vzájemnou reaktivitou.

Toto je tvoje světlá chvilka, kdy přiznáváš, že je to jen pravděpodobné. Ale o pár vět dále už to zase bereš jako jistotu.

Plyšáček píše:Čím více zná člověk sám sebe - tedy čím více je bdělý a vědoměji si uvědomuje jednotlivé obsahy mysli (myšlenky), tím spíše chápe příčinné faktory, způsobující erekci. Čím méně duchovně probuzený (vědomý) člověk je, tím méně si uvědomuje své psychické procesy (nevědomé programy - běžící "na pozadí") a jejich determinanty. Takže gnote seauton - poznej sebe sama.

Je to právě neopak. Čím více člověk pozoruje sám sebe, tím víc ho překvapuje, jak jeho tělo funguje a z jakých nejrůznějších příčin se může erekce dostavit. Čím více pozoruju sám sebe, tím více vím, že nic nevím. Čím větší je ostrov poznání, tím delší je styčná čára s oceánem neznáma.
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 1.6.2016 17:56:24

Ano, Gabrieli, ve svých výrocích se snažím o rozvážný přístup. Často používám slova jako pravděpodobně, asi, přibližně, ve většině případů, s odhadem, obvykle, zhruba, atd., právě jelikož jsem si velice dobře vědom relativity veškerého poznání a různých interpretací skutečnosti a variací prožívaných realit s ohledem na hledisko pozorujícího a hodnotícího subjektu. To s tím ostrovem poznání a oceánem neznáma jsi napsal hezky. Poslední můj, tebou citovaný, odstavec přece nikterak neprosazuje jistotu v poznání příčiny erekce. Vůbec přímo nesouvisí s probíraným tématem. Spíše naznačuje relativitu veškerého poznání.

Věřím, že i ty, jako introvert, který se třeba tolik nezajímá o společnost dospělých, budeš jistě nesmírně potěšen a upoután společností malé holčičky, nějaké tvojí šmudlidolky. Tyto situace zde řešíme především. Pokud ona dívenka zcela polapí tvoji pozornost, můžeš případnou erekci svádět i na jiné podněty, ale upřímně řečeno, náhodní svědci mohou mít dosti jasno. Vystavuješ se potom nebezpečí nařčení z něčeho nepatřičného. A zkus jim pak začít přednášet o acetylcholinu.

I pokud budete osamotě, hlídej si, abys ji nějak nemanipuloval způsobem, který by přispíval k tvému vzrušení. Dokonce i pokud bys byl pasivní a ona byla tou aktivní, třeba by tě začala nějak dráždit nebo "sjíždět", musíš ji zastavit, jinak bys byl i v této situaci zodpovědný za SZ dítěte. Je to tak.
Gabriel Svoboda
Uživatel

Příspěvekod Gabriel Svoboda » 2.6.2016 17:37:44

Plyšáček píše:Věřím, že i ty, jako introvert, který se třeba tolik nezajímá o společnost dospělých, budeš jistě nesmírně potěšen a upoután společností malé holčičky, nějaké tvojí šmudlidolky.

Ano, budu natolik uchvácen tou krásou, že vůbec nebudu mít žádné sexuální myšlenky, které by tu krásu poskvrnily. To potvrzuje mnoho pedofilů, že nejvíc sexuálních myšlenek na děti mají tehdy, když s dětmi nejsou. A když s dětmi naopak jsou, je sexuální pud výrazně slabší než obvykle (např. jim stačí mnohem nižší frekvence masturbací). Takže když jsem s holčičkou, je významná pravděpodobnost, že moje případná erekce nemá sexuální příčinu.
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 2.6.2016 18:16:30

Gabriel Svoboda píše:Takže když jsem s holčičkou, je významná pravděpodobnost, že moje případná erekce nemá sexuální příčinu.

Milý Gabrieli, děkuji za hezkou reakci i osobní sdílení tvého konkrétního prožívání. Souhlasím s tebou, že mnozí, zvláště bezúhonní a kultivovaní pedofilové, mohou svoji sexuální touhu sublimovat do pedagogické činnosti, péče o dítě či obecně soužití s dětmi. Znám toto i z osobní zkušenosti. Na prvním táboře s dětmi jsem z ničeho nic celý týden neměl potřebu masturbovat (jinak sexuálně jsem se samozřejmě také neukájel).

Na druhou stranu je dost takových, kteří v přítomnosti dítěte, které je pro ně přitažlivé, nemyslí na nic jiného, než na sex. Najdou se jistě i tací, kteří hned spřádají plány, jak je sbalit, jak s ním být osamotě, atd... Zvláště pro ně jsou toto a podobná témata potřebná. Pravda, takoví lidé naše texty asi moc nestudují, ale člověk nikdy neví. Především každý z nás se mění a nikdy nevíme, co se nám a s námi uděje, jak se promění naše postoje, sklony a zásady. Je lepší být se všemi možnými nástrahami předem obeznámen a varován, než pak spadnout do nějakého vážného problému.
Tori
Uživatel
... ve věku od: 5
... až do věku: 15
Děkoval: 89 x
Oceněn: 36 x

Příspěvekod Tori » 2.6.2016 22:30:45

Plyšáček píše:Věřím, že i ty, jako introvert, který se třeba tolik nezajímá o společnost dospělých, budeš jistě nesmírně potěšen a upoután společností malé holčičky, nějaké tvojí šmudlidolky. Tyto situace zde řešíme především. Pokud ona dívenka zcela polapí tvoji pozornost, můžeš případnou erekci svádět i na jiné podněty, ale upřímně řečeno, náhodní svědci mohou mít dosti jasno. Vystavuješ se potom nebezpečí nařčení z něčeho nepatřičného. A zkus jim pak začít přednášet o acetylcholinu.

Asi bychom si měli ujasnit, jestli řešíme, co si budou myslet ostatní nebo co je pravá příčina erekce. I kdyby si ostatní mysleli, že má člověk erekci kvůli holčičce, tak to je pořád jen přesvědčení těch ostatních. A i když tu osobu nařknou ze SZ, tak to pořád neznamená, že erekce je SZ.
Plyšáček
Administrátor

Příspěvekod Plyšáček » 3.6.2016 12:02:23

Milý Tori.
Děkuji, že pokládáš doplňující dotaz. V tebou citovaném úryvku jsem zmínil situace, ve kterých mohou být realita a vnímání reality okolními svědky odlišné. Téma není úzce vymezeno - nerad bych zakládal témata jednostranně pojatá - a věnuje se hned několika problémům najednou. Ty se vzájemně prostupují a ovlivňují.

U případů erekce při interakci s dětmi (ale i SZ obecně) můžeme sledovat:
  1. podstatu fenoménu - zda jde o SZ jako takové, tedy zda byl či nebyl naplněn mezilidský vztah (mezi starším 15 let a mladším 15 let) na sexuální úrovni
  2. jak to vnímají oba zúčastnění - pachatel může mít pocit nevinny, oběť se může cítit zneužitě, ale i opačně - pachatel má výčitky, "oběť" je velice šťastná
  3. jak to posuzuje právní systém - posuzuje dle jistých, často vágních, kritérií, zda došlo k naplnění podstaty trestného činu pohlavního zneužití dítěte či nikoliv
  4. jak to vnímají okolní svědci - ti dva se chovají k sobě nepatřičně, chovají se přiměřeně a v rámci nepsaných pravidel

V mých pojednáních se v prvé řadě zaměřuji na bod č.1, ostatní jsou pouze odvozené a méně podstatné. Jde přece v prvé řadě o to, co se stalo nebo co se děje, poté hned o to, jak to zúčastnění vnímají, poněkud méně o to, jak to chtějí nazývat. To, jak to vnímají soudní znalci a jak to označují úřady a soudy, je velice podstatné - především co se osudu člověka týká, proto se věnujeme do detailu i této stránce věci. Poslední bod - to, jak to vnímají ostatní, nemusí být tak důležitý, pokud ovšem neindoktrinují svým názorem nevyzrálé dítě či pokud nejsou žalobci nebo šiřiteli pomluv. Můžete mít sebelepší poznání v tomto oboru, ale jak na vás někdo ukáže a plivne jedovatou slinu, většinou vás ostatní pak špatně "slyší", protože zkrátka "mají jasno".

Takže řešme zde všechno možné, ale pokud možno vždy jasně vyjádřeme, o co nám v danou chvíli jde. Co zkoumáme či hodnotíme. Většinou se pak kupodivu shodneme. Mnohé neshody nejsou o rozdílných názorech, ale pouze v nepřesném porozumění jednotlivým tvrzením.

Tori, mohl bys prosím napsat konkrétně k tomuto tématu ještě detailnější informace, jak to vnímáš ty sám?

Zpět na “ZNEUŽÍVÁNÍ”